Opis produktu
RODZAJ REJESTRACJi: lek
PRODUCENT: USP ZDROWIE
ILOŚĆ: 10 tabl. ulegające rozpadowi w jamie ustnej
ALERIC DESLO ACTIVE
Nowoczesna terapia alergii, która nie powoduje senności.
DZIAŁANIE:
ALERIC DESLO ACTIVE łagodzi objawy alergii dzięki zawartości substancji czynnej tj. desloratadyny: zmniejsza kichanie, zaczerwienienie oczu, łzawienie i koi świąd skóry w pokrzywce.
WSKAZANIA:
ALERIC DESLO ACTIVE jest lekiem przeciwalergicznym. Ułatwia kontrolę reakcji alergicznej oraz jej objawów. To lek w postaci niewielkiej tabletki, zawierający 5 mg desloratadyny. Natychmiast rozpuści się w ustach (bez konieczności popijania) i będzie działać przez 24h na dokuczliwe symptomy alergii.
Zmniejsza ilość wydzieliny z nosa
Łagodzi świąd i kichanie
Łagodzi zaczerwienienie i łzawienie oczu
Wskazany w leczeniu pokrzywki
Nie powoduje senności
DAWKOWANIE:
Dorośli i młodzież w wieku 12 lat i więcej Zalecana dawka to jedna tabletki raz na dobę, przyjmowana z posiłkiem lub bez posiłku
Ten lek jest przeznaczony do stosowania doustnego. Przed zastosowaniem, blister należy ostrożnie otworzyć, rozdzierając go
Wyjąć tabletkę ulegającą rozpadowi w jamie ustnej bez kruszenia. Umieścić ją w jamie ustnej, gdzie natychmiast ulega rozpadowi. Woda lub inny płyn nie są potrzebne, aby połknąć dawkę. Dawkę zażyć natychmiast po otwarciu blistra.
SKŁAD:
– Substancją czynną leku jest desloratadyna w dawce 5 mg. – Pozostałe składniki leku to: polakrylina potasowa, kwas cytrynowy jednowodny, żelaza tlenek czerwony (E 172), magnezu stearynian, kroskarmeloza sodowa, aromat Tutti Frutti (zawierający także glikol propylenowy), aspartam (E 951), celuloza mikrokrystaliczna, mannitol suszony rozpyłowo i potasu wodorotlenek (do ustalenia pH)
OSTRZEŻENIA:
Przed rozpoczęciem stosowania leku Aleric Deslo Active należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą: – jeśli u pacjenta występują zaburzenia czynności nerek, – jeśli u pacjenta występują drgawki w wywiadzie medycznym lub rodzinnym. Dzieci i młodzież Nie należy stosować leku u dzieci w wieku poniżej 12 lat
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.