Leki przeciwbólowe na schorzenia układu mięśniowo-szkieletowego
Zapewniające tymczasową ulgę w bólu – leki na układ mięśniowo-szkieletowy, mają na celu wspomaganie mięśni i kości, osłabionych schorzeniami, takimi jak reumatoidalne zapalenie stawów, osteoporoza czy też fibromialgia. Tabletki oraz żele są też dostępne bez recepty.
Medykamenty przeciwbólowe na wspomaganie układu mięśniowo-szkieletowego stosuje się jako krótkoterminowe rozwiązanie, które pozwala przetrwać zaostrzenie choroby lub momenty, w których dyskomfort jest szczególnie silny. Preparaty do stosowania miejscowego działają na wiele sposobów i wykorzystują różne składniki. Mentol, olejek eukaliptusowy i kamfora wywołują uczucie pieczenia lub chłodzenia, dzięki zmniejszaja odczuwanie bólu.
Żele, maści i tabletki na zapalenie stawów
Żele, zawierające ibuprofen lub diklofenak – substancje, należące do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych NLPZ, wciera się w skórę, aby złagodzić ból. Mogą być one alternatywą dla doustnych leków na wspomaganie prawidłowego funkcjonowania mięśni i stawów, jeśli pacjent zmaga się z dodatkowymi problemami zdrowotnymi, takimi jak wysokie ciśnienie krwi lub choroba żołądka. Blokują one działanie enzymów, które biorą udział w reakcji zapalnej.
Wraz z ćwiczeniami fizycznymi, zbilansowaną dietą, kontrolą wagi, czy też zabiegami rehabilitacyjnymi, leki na układ mięśniowo-szkieletowy mogą pomóc w zmaganiach z niektórymi przypadłościami.