Jakie są objawy choroby wrzodowej?
Często przebiega ona bezobjawowo. Jeśli już uaktywniają się symptomy, to zalicza się do nich przede wszystkim:
- ból żołądka odczuwany w nadbrzuszu po 1–3 h po posiłku, ustępujący dopiero po przyjęciu pokarmu,
- kwaśne lub gorzkie odbijanie,
- niesmak w ustach,
- wzdęcia, zaparcia na przemian z biegunkami,
- uczucie pełności,
- nudności i wymioty,
- często nawracająca zgaga,
- brak apetytu i spadek masy ciała.
Ostateczną diagnozę powinien jednak postawić lekarz. Ustali on odpowiednie leczenie choroby wrzodowej i zadecyduje, co w terapii będzie najlepsze: tabletki czy inne leki, aby terapia zakończyła się skutecznym rozwiązaniem tego problemu zdrowotnego.
Co na wrzody żołądka?
Aby złagodzić uporczywe bóle brzucha i nieprzyjemny dyskomfort, należy więc zgłosić się do specjalisty, ponieważ schorzenie to może być niebezpieczne w skutkach. Co na wrzody żołądka będzie najlepsze? Zazwyczaj są to preparaty, których zadaniem jest łatwiejsze zagojenia się miejsc, w których powstały ubytki w błonie śluzowej tego narządu. Mogą to być np. tabletki na wrzody, których zadaniem jest zobojętnienie środowiska układu pokarmowego, w tym zmniejszające wydzielanie soku żołądkowego oraz osłaniające błonę śluzową tego narządu.
Ponadto w leczeniu tego schorzenia lekarz może zalecić np. zastosowanie leków osłonowych, które stworzą warstwę ochronną żołądka i przyspieszą gojenie się wrzodu.
Oprócz tego warto przestrzegać diety odpowiednio bogatej w warzywa i owoce, unikać soli kuchennej i smażenia oraz palenia tytoniu.
Apteka internetowa umożliwia całodobowe składanie zamówień.