Co to jest atopowe zapalenie skóry?
Symptomy świadczące o tym, że cierpimy na AZS, to najczęściej zaczerwienienie, wyraźne przesuszenie, swędzenie oraz zakażenia bakteryjne. Zazwyczaj występują w zgięciu łokci i kolan oraz na szyi, a rzadziej mogą pojawiać się też na innych częściach ciała.
W przypadku ostrego przebiegu AZS pojawia się rumień. Zapalenie ma intensywny, czerwony kolor, a do tego intensywnie złuszcza się przy nim naskórek, powstają też grudki i nadżerki.
Aby właściwie zadbać o cerę osoby cierpiącej na to schorzenie, dobrze wspomagać się lekami, takimi jak balsam do skóry atopowej, maść czy krem.
Jak leczyć atopowe zapalenie skóry?
W przypadku AZS pomocne są kosmetyki, które zadbają o narażone miejsca w kompleksowy sposób. Ich zadaniem jest przede wszystkim nawilżenie poprzez pomoc komórkom we wchłonięciu wody. Dodatkowo zwalczają patogeny, normalizując florę bakteryjną. Krem, balsam i maść na zmiany atopowe pomaga odbudować zniszczony nabłonek, redukuje też wrażliwość na świąd.
Maści i kremy na AZS bez recepty
Kosmetyki na AZS mają szerokie zastosowanie. Można je używać na dzień, na noc albo po kąpieli, kiedy to będą zapobiegać nadmiernemu wysuszaniu. Leki na atopowe zapalenie skóry można nabyć bez recepty. Delikatne składniki maści, balsamów i kremów nie wywołują podrażnień, przez co nadają się także dla osób skłonnych do reakcji alergicznych. Jeśli objawy AZS utrzymują się przez długi czas i występują w nietypowym miejscu, warto skonsultować się ze specjalistą.