Jak postępować z siniakami i krwiakami?
Zazwyczaj mocne uderzenie powoduje uszkodzenie naczyń krwionośnych i obrzęk pourazowy. Wydostająca się z nich krew przenika do sąsiadujących tkanek, które pęcznieją i zmieniają kolor. W tym momencie mamy do czynienia ze zmieniającą się barwą stłuczenia. Najpierw jest intensywnie fioletowa, a potem przechodzi w zieleń i żółć, co jest przyczyną rozkładu hemoglobiny. Aby przyśpieszyć ten proces leczenia sugeruje się najlepszą maść na stłuczenia, siniaki i krwiaki.
Czasami skóra ma naturalną skłonność do obrzęków pourazowych. Jest to zwykle powodowane dużą wrażliwością naczyń krwionośnych albo chorobami, jak zaburzenia krzepliwości. W takim przypadku stosowanie leków pomoże w regeneracji tkanek i wzmocni ich strukturę. Produkty te polecane są także osobom prowadzącym aktywny tryb życia, które są narażone na stłuczenia, krwiaki i siniaki podczas intensywnego uprawiana sportu.
Leki na obrzęki pourazowe
Leki pozwalające przeciwdziałać obrzękom pourazowym mają wszechstronne działanie. Preparaty w aerozolu z domieszką mentolu działają nie tylko regenerująco, ale także przyjemnie chłodzą i koją bolące miejsce. Dobrze sprawdzają się także w przypadku oparzeń. Maść na stłuczenia, krwiaki i siniaki zawiera w sobie naturalne roślinne ekstrakty i olejki eteryczne przyśpieszające gojenie, pobudzające ukrwienie oraz umożliwiające szybsze wchłonięcie widocznego przebarwienia.