Krem z filtrem do opalania
Na promienie UVA i UVB w szczególności narażona jest twarz, dlatego ważne jest to, aby odpowiednio ją zabezpieczyć. Przeciwsłoneczny krem z filtrem ma za zadanie chronić cerę przed zgubnym działaniem słońca. Należy go nałożyć najpóźniej na 15-20 minut przed ekspozycją i najlepiej co 2-3 godziny powtarzać ten zabieg.
Biorąc pod uwagę, że nawet w bezsłoneczne dni promieniowanie UVA ma zdolność przenikania przez chmury, można wówczas zastosować odpowiedni kosmetyk. Jaki filtr będzie najlepszy dla danej karnacji? Im jaśniejsza skóra, tym powinien być wyższy. W przypadku najmniejszych dzieci zalecane jest używanie kremów z SPF 50, a nieco starszych – SPF 30.
Po co kosmetyki po opalaniu?
Jak pielęgnować skórę podrażnioną słońcem? Nałożony później żel czy balsam po opalaniu przyniesie jej ukojenie i ochłodzenie – ma bowiem działanie łagodzące. Lekka konsystencja tego rodzaju kosmetyków szybko się wchłania i łagodzi pieczenie, które jest charakterystyczne dla nadmiernych ekspozycji twarzy czy ciała na promienie UVA i UVB. Ponadto zapewniają one naskórkowi odpowiedni poziom nawilżenia, dogłębnie go odżywiają oraz przedłużają trwałość naturalnej opalenizny.
Zarówno kosmetyki przeciwsłoneczne, jak i balsamy po opalaniu z apteki można dostać bez recepty. Warto zapoznać się z informacjami, jakie znajdują się na opakowaniu, aby wybrać krem lub inny preparat z filtrem najlepszy dla skóry.