Opis produktu
Amol to lek w postaci bezbarwnego płynu, który może być stosowany zarówno doustnie, jak i na skórę. Zewnętrznie stosowany jest do nacierań w celu poprawy złego samopoczucia występującego np. podczas przeziębienia, w bólach głowy i w bólach mięśniowych, oraz do zmniejszenia dolegliwości występujących po ukąszeniach owadów. Wewnętrznie Amol stosowany jest w dolegliwościach trawiennych (dyspeptycznych) np. przy niestrawności i wzdęciach.
To roztwór składający się z mentolu i mieszaniny olejków eterycznych w etanolu. Substancjami czynnymi leku są olejki: z mięty pieprzowej (jego głównym składnikiem jest mentol), lawendowy, cytronelowy, cynamonowy, goździkowy i cytrynowy, oraz mentol. Amol jest tradycyjnie stosowany i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania oraz doświadczeniu.
Działanie
Rozkurczające, rozgrzewające, uspokajające, dezynfekujące, poprawiające krążenie.
Sposób użycia
Dorośli i młodzież powyżej 12 roku życia:
Zewnętrznie do nacierań w celu poprawy złego samopoczucia - nacierać niewielką ilością preparatu w formie nierozcieńczonej kilka razy dziennie.
Zewnętrznie w celu zmniejszenia dolegliwości po ukąszeniach owadów - miejsce po ukąszeniu przetrzeć wacikiem nasączonym preparatem w formie nierozcieńczonej.
Doustnie w dolegliwościach trawiennych (dyspeptycznych) - od 10 do 15 kropli preparatu z płynem lub z cukrem, należy przyjmować doraźnie w przypadku wystąpienia dolegliwości, do 3 razy dziennie.
Składniki
Mentholum (mentol), Citronellae aetheroleum (olejek cytronelowy), Caryophylli floris aetheroleum (olejek goździkowy), Cinnamomi zeylanici corticis aetheroleum (olejek cynamonowy, Limonis aetheroleum (olejek cytrynowy), Menthae piperitae aetheroleum (olejek mięty pieprzowej), Lavandulae aetheroleum (olejek lawendowy), etanol 96 vol.%, woda.