RODZAJ REJESTRACJI: lek
PRODUCENT: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o.
ILOŚĆ: 14 sasz.
Theraflu ExtraGRIP, 650 mg + 10 mg + 20 mg, proszek do sporządzania roztworu doustnego
Paracetamolum + Phenylephrini hydrochloridum + Pheniramini maleas
DZIAŁANIE:
Preparat stosuje się w leczeniu objawów grypy i przeziębienia, takich jak: gorączka, dreszcze, bóle mięśni, bóle kostno-stawowe, bóle głowy, obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa, nadmierna wydzielina z nosa, kichanie.
Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.
Chlorowodorek fenylefryny zmniejsza przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa.
Maleinian feniraminy zmniejsza produkcję wydzieliny w nosie.
WSKAZANIA:
Theraflu Extra Grip stosuje się w leczeniu objawów grypy i przeziębienia, takich jak gorączka, dreszcze, bóle mięśni, bóle kostno-stawowe, bóle głowy, obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa, nadmierna wydzielina śluzowa z nosa, kichanie.
DAWKOWANIE:
Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: zawartość jednej saszetki należy rozpuścić w 1 szklance gorącej wody. Przyjmować doustnie w postaci gorącego napoju. Jednorazowo można przyjąć zawartość 1 saszetki. W razie konieczności dalszego leczenia objawowego dawkę tę można powtórzyć po 4-6 godzinach. W ciągu doby można przyjąć zawartość 3 saszetek.
Zgodnie z przedstawionym schematem dawkowania preparat można stosować nieprzerwanie wyłącznie przez 5 kolejnych dni.
SKŁAD:
Paracetamol 650mg, chlorowodorek fenylefryny 10mg, maleinian feniraminy 20mg, sacharoza, acesulfam 650mg, żółcień chinolinowa (E 104), żółcień pomarańczowa, maltodekstryna M100, krzemionka koloidalną uwodnioną, naturalne aromaty cytrynowe, kwas cytrynowy bezwodny, sodu cytrynian dwuwodny, wapnia fosforan.
OSTRZEŻENIA:
Przed zastosowaniem leku Theraflu ExtraGRIP należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą:
• jeśli u pacjenta występuje choroba wątroby lub nerek,
• jeśli pacjent choruje na niedokrwistość hemolityczną,
• jeśli u pacjenta występuje niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej (dziedziczne zaburzenie),
• jeśli pacjent jest odwodniony lub długotrwale niedożywiony,
• jeśli pacjent ma chorobę układu krwionośnego,
• jeśli pacjent choruje na cukrzycę,
• jeśli pacjent ma przerośnięty gruczoł krokowy (prostatę), ponieważ może się to wiązać z zatrzymaniem moczu,
• jeśli u pacjenta występuje niedrożność przewodu pokarmowego,
• jeśli u pacjenta występuje choroba wrzodowa żołądka,
• jeśli pacjent choruje na padaczkę.
Lek zawiera paracetamol. NIE należy go stosować równocześnie z innymi produktami zawierającymi paracetamol. W razie zastosowania dawki większej niż zalecana należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem, nawet jeśli nie wystąpiły żadne objawy, ponieważ może dojść do ciężkiego uszkodzenia wątroby.
Lek należy przyjmować zgodnie z ustalonym schematem dawkowania.
Należy skonsultować się z lekarzem w przypadku:
• jeśli pacjent ma problemy z oddychaniem, takie jak astma, rozedma lub przewlekłe zapalenie oskrzeli,
• jeśli gorączka zwiększa się lub utrzymuje się dłużej niż 3 dni,
• Jeśli ból lub zatkanie nosa ulegnie nasileniu lub będzie trwać więcej niż 5 dni lub będzie mu towarzyszyć wysoka gorączka, wysypka skórna lub uporczywy ból głowy. Mogą to być objawy poważnej choroby.
Podczas stosowania leku nie wolno pić napojów alkoholowych ze względu na ryzyko wystąpienia toksycznego uszkodzenia wątroby. Szczególne ryzyko uszkodzenia wątroby istnieje u osób głodzonych i regularnie pijących alkohol. Paracetamol należy stosować ostrożnie u osób uzależnionych od alkoholu.
Paracetamol należy stosować ostrożnie u pacjentów przyjmujących inne leki mające wpływ na wątrobę takie jak barbiturany, leki przeciwpadaczkowe, (np. fenytoina, fenobarbital, karbamazepina), ryfampicyna i izoniazyd (patrz poniżej).
Dzieci
Leku Theraflu ExtraGRIP nie należy stosować u dzieci poniżej 12 lat.
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.