CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU
Test Helicobacter Pylori jest przeznaczony do wykrywania zakażenia bakterią, zasiedlającą ludzki żołądek. Test ten służy do określania obecności antygenów Helicobacter pylori w próbce kału. Pozytywny wynik testu wskazuje na obecność antygenów w organizmie. W związku z tym, że bakteria Helicobacter pylori jest główną przyczyną chorób żołądka i dwunastnicy (takich, jak zapalenie błony śluzowej żołądka czy choroba wrzodowa), w przypadku niepokojących objawów ze strony układu pokarmowego, zaleca się przeprowadzenie testu. Potwierdzenie zakażenia bakterią Helicobacter pylori umożliwi lekarzowi rozpoczęcie odpowiedniego leczenia.
WSKAZANIA DO WYKONANIA TESTU NA HELICOBACTER PYLORI:
choroba wrzodowa żołądka,
zgaga,
niestrawność,
wzdęcia.
Wykonaj domowy test na Helicobacter pylori, celem sprawdzenia, czy jest ona obecna w twoim oragnizmie
Wprowadziliśmy do sprzedaży test na bakterię Helicobacter pylori, wykrywający jej antygeny w kale. Przeprowadzenie testu bywa pomocne w diagnozowaniu przyczyn dolegliwości, dotykających żołądek. Gdy bakteria Helicobacter pylori dostanie się do organizmu człowieka, ten może odczuwać nieprzyjemne dolegliwości. Wśród nich najczęściej wymienia się: nadmierne wzdęcia, nawracającą zgagę, bóle brzucha, biegunkę, osłabienie i spadek wagi. Niepodjęcie leczenia na czas może być dramatyczne w skutkach. Dlatego gdy tylko zachodzi podejrzenie zakażeniem, warto wykonać test na obecność Helicobacter pylori. Jego cena jest niska, a sam test pozwala potwierdzić lub wykluczyć zakażenie bakterią H pylori. Testy diagnostyczne Diather są cenione za dokładność i szybki wynik – w przypadku testu na antygen w próbce kału, wynik można odczytać już po 10 minutach.
Objawy wrzodów lub zapalenia żołądka? To powód, by zrobić test na Helicobacter pylori
W szybkim wykryciu zakażenia Helicobacter pylori przydatny okazuje się Helicobacter Test, czyli domowy test do sprawdzenia, czy w próbce badanego kału występują antygeny H pylori. Przystępna cena testu oraz konsekwencje związane z nieleczeniem stanów wywołanych bakterią Helicobacter pylori przemawiają za tym, by go wykonać. Na obecność bakterii Helikobakter w organizmie wskazują konkretne dolegliwości, m.in. nudności, wzdęcia, bóle brzucha po posiłku, zgaga. Gdy przybierają one przewlekły charakter, zaleca się badanie w kierunku zakażenia. W sklepie Diather oferujemy test, pozwalający wykryć bakterie z gatunku Helicobacter pylori. Domowa diagnostyka może zostać przeprowadzona o każdej porze, a do badania wystarczy próbka kału. Jeżeli podejrzewasz zakażenie bakterią Helicobacter pylori u siebie lub swojego dziecka, u nas zamówisz test domowy, który dostarczy wiarygodny wynik.
STRESZCZENIE
Helicobacter pylori to mikroaerofilna, Gram-ujemna bakteria spiralna, której rezerwuarem jest człowiek. Jest ona główną przyczyną chorób żołądka i dwunastnicy (około 95% wrzodów dwunastnicy i 80% wrzodów żołądka). Do zakażenia dochodzi najczęściej drogą pokarmową. W Polsce częstość infekcji H. pylori oceniana jest na 70-80% dorosłej populacji. Zakażenie H. pylori jest przyczyną zapalenia błony śluzowej żołądka i dwunastnicy, choroby wrzodowej oraz raka gruczołowego żołądka i chłoniaka typu MALT. TEST HELICOBACTER PYLORI jest domowym szybkim testem przeznaczonym do wykrywania zakażenia bakterią H. pylori, służy do wykrywania antygenów H. pylori w próbce kału. Zasada działania testu opiera się na reakcji antygen-przeciwciało. Naniesione na membranę testu, w procesie produkcji, przeciwciała monoklonalne anty – H. pylori reagują z antygenami bakterii H. pylori, obecnymi w badanym kale. Wynik testu odczytuje się w postaci barwnych linii na membranie kasety testowej w czasie 10 minut.
ZAWARTOŚĆ OPAKOWANIA
1 saszetka z testem kasetowym
1 pojemnik z odczynnikiem oraz aplikatorem do pobierania próbki
1 podkładka papierowa do pobrania próbki
Instrukcja użycia
ODPOWIEDZI NA NAJCZĘŚCIEJ POJAWIAJĄCE SIĘ PYTANIA
1. JAK DZIAŁA TEST HELICOBACTER PYLORI?
Test jest przeznaczony do wykrywania zakażenia bakterią H.pylori, służy do określania obecności antygenów H.pylori w próbce kału. Wynik pozytywny testu wskazuje na obecność antygenów H.pylori w organizmie. Bakteria H.pylori jest główną przyczyną chorób żołądka i dwunastnicy takich jak zapalenie błony śluzowej żołądka i dwunastnicy czy choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy.
2. KIEDY WYKONAĆ TEST?
Zastosowanie kliniczne wykrywania zakażenia bakterią H.pylori jest przydatne w diagnozowaniu, leczeniu i monitorowaniu chorób żołądka i dwunastnicy. TEST HELICOBACTER PYLORI zaleca się wykonać u osób z dolegliwościami ze strony żołądka lub dwunastnicy oraz u osób z grupy ryzyka czy narażonych na tego typu dolegliwości. Test można wykonywać o dowolnej porze.
3. NA CO ZWRÓCIĆ SZCZEGÓLNĄ UWAGĘ PODCZAS WYKONYWANIA TESTU?
Uzyskane wyniki testu są zależne od przestrzegania wytycznych zawartych w instrukcji użycia.
W przypadku gdy kaseta testowa ulegnie zamoczeniu lub zastosowano niewłaściwą ilość próbki kału lub próbki nakraplanej do okienka S kasety testowej, wynik badania może być nieprawidłowy. Test oparty jest na metodzie immunologicznej. Wyniki badania budzące niepokój, zaleca się skonsultować z lekarzem prowadzącym.
4. CO OZNACZA RÓŻNICA W KOLORZE LUB INTENSYWNOŚCI LINII W OKIENKU ODCZYTU?
Barwa i intensywność linii w polu testowym T nie mają znaczenia dla interpretacji wyniku. Linie powinny być jednorodne i dobrze widoczne. Test należy uznać za pozytywny niezależnie od intensywności barwy linii testowej
5. DLACZEGO KONIECZNE JEST POJAWIENIE SIĘ BARWNEJ LINII W POLU KONTROLNYM C
Pojawienie się barwnej linii w polu kontrolnym C oznacza prawidłowo wykonany test oraz świadczy o wiarygodnym wyniku.
6. JAK POSTĘPOWAĆ W PRZYPADKU WYNIKU POZYTYWNEGO?
Jeśli uzyskany wynik badania jest pozytywny, oznacza to, że wykryto antygeny H.pylori w próbce kału. Zaleca się konsultację z lekarzem prowadzącym w celu dalszej diagnostyki.
7. JAK POSTĘPOWAĆ W PRZYPADKU WYNIKU NEGATYWNEGO?
Jeśli uzyskany wynik badania jest negatywny, oznacza to, że nie wykryto antygenów H.pylori w próbce kału. W przypadku wyniku negatywnego oraz współistniejących objawów ze strony układu pokarmowego zaleca się konsultację z lekarzem prowadzącym.