Fałdy głosowe, potocznie zwane strunami głosowymi, to parzyste struktury zlokalizowane w krtani, w środkowej części szyi. Razem ze znajdującą się pomiędzy szparą głośni tworzą głośnię. To w niej, dzięki odpowiedniej pracy strun głosowych, powstaje dźwięk. Fałdy głosowe pokryte są błoną śluzową, której jednym z zadań jest ich odpowiednie nawilżenie.
Fiorda® Vocal MD to wyrób medyczny do stosowania w celu poprawy emisji głosu, szczególnie przez osoby nadwyrężające struny głosowe: śpiewacy, lektorzy, nauczyciele i wykładowcy.
Składniki Fiordy® Vocal MD:
intensywnie nawilżają śluzówkę,
koją struny głosowe,
przynoszą ulgę dla gardła.
Wyrób wspomaga przywrócenie równowagi i odzyskanie przez błonę śluzową pierwotnej funkcji ochronnej.
O składnikach
Zawarte w wyciągu z porostu islandzkiego oraz prawoślazu substancje śluzowe powlekają podrażnioną błonę śluzową, tworząc ochronną powłokę, która izoluje błonę śluzową przed czynnikami drażniącymi, takimi jak: suche, zimne czy zanieczyszczone powietrze, pyły, smog, alergeny, czynniki infekcyjne. Dzięki temu wyrób przynosi ulgę podrażnionemu gardłu, łagodzi odczucie bólu i suchy kaszel, będący wynikiem podrażnienia gardła.
Porosty to „organizmy 2 w 1”, powstałe w wyniku współdziałania grzyba i glonu. Glon jest organizmem, który dostarcza pokarm, natomiast porost dostarcza wodę z solami mineralnymi (wprost z atmosfery – z deszczu, mgły i pary wodnej). Porost islandzki spotkać można na całej półkuli północnej (Azja, Ameryka, Europa), także w Polsce, gdzie należy do roślin chronionych.
Prawoślaz lekarski jest rośliną powszechnie uprawianą, należącą do bylin, czyli roślin zielnych wieloletnich. Pochodzi z obszaru śródziemnomorskiego. W stanie naturalnym występuje w Europie, zachodniej Azji oraz północnej Afryce.
Kwas hialuronowy w postaci hialuronianu sodu wykazuje zdolność wiązania i zatrzymania wody w komórkach, dzięki czemu ułatwia utrzymanie odpowiedniego nawilżenia błony śluzowej jamy ustnej, gardła i strun głosowych.
Kwas hialuronowy jest biopolimerem, obecnym u wszystkich żywych organizmów. W warunkach fizjologicznych występuje w postaci soli – hialuronianu sodu. U człowieka w dużym stężeniu znajdziemy go nie tylko w skórze właściwej, ale także w płynie maziowym, w jądrze krążków międzyżebrowych, w sznurze pępowinowym czy ciele szklistym.