Stosowanie
Dawkowanie i droga podanian- Dorośli: pojedyncza dawka: 1-2 tabletki powlekane (500-1000 mg paracetamolu), w razie konieczności 3 do 4 razy na dobę; maksymalna dawka dobowa: 8 tabletek powlekanych (4 g paracetamolu).n- Młodzież w wieku powyżej 12 lat: pojedyncza dawka: 1 tabletka powlekana (500 mg paracetamolu), w razie konieczności 3 do 4 razy na dobę; maksymalna dawka dobowa: 4 tabletki powlekane (2 g paracetamolu).nPodanie doustne. Należy przestrzegać co najmniej 4 godzinnego odstępu między kolejnymi dawkami. Bez konsultacji z lekarzem nie należy stosować leku, jeśli ból utrzymuje się dłużej niż 5 dni, a gorączka dłużej niż 3 dni. Należy zapoznać się z treścią ulotki przed zastosowaniem leku.
Przechowywanie
Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.
Przeciwwskazania
OstrzeżenianLek zawiera paracetamol. Nie stosować razem z innymi lekami zawierającymi paracetamol. W razie przedawkowania należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem, nawet gdy nie występują objawy.nnLek przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Producent
US Pharmacia Sp. z o.o.
Opis
Apap Tabletki powlekane 100 tabletek