Składniki
Każdy 1 ml zawiera 40 mg paracetamolu, Jedna pełna doustna strzykawka (5 ml) zawiera 200 mg paracetamolu, Zawiera sacharozę, metylu parahydroksybenzoesan (E 218) oraz propylu parahydroksybenzoesan (E 216)
Stosowanie
Dawkowanie i droga podanianPodanie doustne. Należy zapoznać się z treścią ulotki przed zastosowaniem leku. Dobrze wstrząsnąć przed użyciem.nDawkowanie należy ustalić na podstawie masy ciała.n- Zalecana dawka dobowa paracetamolu to 15 mg/kg masy ciała, co 6 godzin lub 10 mg/kg masy ciała co 4 godziny.nInaczej (4 razy w ciągu 24 godzin):nWiek dziecka 3-6 miesięcy / Ile - 1,5 mlnWiek dziecka 6-24 miesięcy / Ile - 3 mlnWiek dziecka 2-3 lat / Ile - 4,5 mlnWiek dziecka 4-6 lat / Ile - 6 mlnWiek dziecka 7-9 lat / Ile - 9 mlnWiek dziecka 10-12 lat / Ile - 12,5 mlnNie przekraczać podanej dawki.nnW celu uzyskania dalszych informacji należy przeczytać ulotkę.
Przechowywanie
Przechowywać w temperaturze poniżej 30°C. Lek przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.nPrzechowywać w oryginalnym opakowaniu celem ochrony przed światłem.nZawiesina doustna powinna zostać zużyta w ciągu 6 miesięcy od pierwszego otwarcia butelki.
Przeciwwskazania
Ostrzeżenian- Nie stosować ani nie podawać dziecku jakichkolwiek innych leków zawierających paracetamol.n- Należy natychmiast poradzić się lekarza w przypadku przedawkowania leku, nawet jeśli pacjent czuje się dobrze.nPrzed zastosowaniem leku należy zapoznać się z ulotką.
Producent
US Pharmacia Sp. z o.o.
Zawartość opakowania
85
Opis
Apap dla dzieci Forte Zawiesina doustna 85 ml